13 iyun 2019 - 04:00
Bildiyiniz kimi, sürücülərin hüquqlarının qorunması istiqamətində Elektron Qərar verilməsi ilə əlaqədar prosedura mütəmadi olaraq müxtəlif dəyişikliklər edilir. Bir müddətdir ki, elektronlaşma prosesi uğurla davam etdirilir. Artıq inzibati xətalar elektron formada yazılır. Nəticədə sürücünün törətdiyi xəta Dövlət Yol Polisinin Mərkəzi Məlumat sisteminə avtomatik düşür.
Əgər sürücünün etdiyi qayda pozuntusu haqqında qərar 1 gün ərzində onun www.asanpay.az portalındakı elektron kabinetinə yerləşdirilməyibsə sürücü məsuliyyətə cəlb oluna bilməz.
Odur ki, texniki baxış, hansısa cərimənin olması və ya hesablanması ilə bağlı dərhal məlumatlı olmaq üçün “ASAN ödəniş” sistemində özünüzə elektron kabinet yaradın. Çünki Siz ancaq elektron kabinetinizdə olan məlumatlara görə məsuliyyət daşıyırsınız.
Bloqu oxuyub bitirən sürücülərin nəzərinə! İndi dərhal www.asanpay.az portalında daxil olub elektron kabient yaratmağın vaxtıdır. Bu tam ödənişsiz və çox sadədir! Qeydiyyat düyməsini sıxdıqdan sonra mobil nömrənizi və şəxsiyyət vəsiqənizin FİN kodunu sistemə daxil edin və təhlükəsizlik kodunu göndərin. Mobil nömrənizə gələn təhlükəsizlik kodunu sistemə daxil edərək qeydiyyatınızı tamamlayın.
Məsələnin nə dərəcədə önəmli olduğunu ilk bir iki cümlədə anlayıb bloq yazısını yarıda saxlayan və portalda özünə elektron kabinet yaradan şəxslərə isə böyük əhsən düşür! Sükanı belə saxlayın ;)

June 13, 2019 - 4:00 AM
As you know, the Electronic Decision Making Procedure is regularly updated to protect drivers' rights. The process of digitization has been successfully continued for a while. Administrative offenses are already formalized electronically. As a result, the driver's penalties will be automatically transferred to the Central Information System of the State Traffic Police.
The driver is not liable if the decision on driver's penalty is not posted on his/her eCabinet at www.asanpay.az within a day.
So, create an electronic cabinet in ASAN Payment system to get a quick overview of any technical review, penalty, or administrative offense. Because you are liable only for information reflected in your electronic cabinet.
To the attention of drivers who read the blog! It is time to create an electronic cabinet at www.asanpay.az portal. This is completely free and simple to do! After you click on the Registration button, enter your mobile number and ID card PIN, then enter the security code. Complete your registration by entering the security code that was sent to your mobile number.
Those who comprehended the importance of the issue and stopped reading this blog to create an electronic cabinet after the first sentences are greatly appreciated! Keep going ;)